Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubione cytaty, myśli
[Obrazek: 16602950_1301252159921475_25458107084707...e=593BF379]

Stanisław Lem, Powrót do gwiazd (1961)
Między Wschodem a Zachodem odnajdziemy swoją drogę
Odpowiedz
Niesamowite.
Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel
Is just a freight train coming your way

Odpowiedz
"Jaka jest różnica między mężczyzną a kobietą?
      Mężczyzna jest bardziej wrażliwy na piękno, podczas gdy kobieta - bardziej wrażliwa na brzydotę"

P.W.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"

Księga Przysłów 15,32-33

Niektórzy nie wierzą w osobowego Boga, gdyż nie mieści się on w kategorii 'przypadek'
Odpowiedz
Cytat:“There is no such thing as French culture” 
“There is culture in France, and it is diverse.”

Emmanuel Macron

Źródło: https://www.washingtonpost.com/world/eur...68b00d7f40

Fajnie się słucha tego gościa... jakby był z innej planety. Demokracja to naprawdę wspaniały system, w którym ludność Francji miała do wyboru albo socjalistkę-nacjonalistkę zadłużoną u Putina albo socjalistę-lewaka, który wyrzeka się francuskiej kultury i w ramach standardowej politycznej poprawności oddaje hołd multikulturalizmowi. Smutne to...
Odpowiedz
Ale on akurat jest wg standardów francuskich centrystą. To posłuchaj prawdziwego lewicowca - Melanchtona.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
To ten od 100-procentowego podatku dla bogatych? Ten to już w ogóle totalnie odleciał. Macron jest z innej planety, a Melanchon z innej galaktyki.
Odpowiedz
A podobno to polska klasa polityczna ma się czegoś uczyć. To ja już wolę, żeby się oni na tej nauce zbytnio nie skupiali, bo nauczyciele wokół lekko mówiąc niezbyt odpowiedni.
Odpowiedz
"Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne." ~ Bertrand Russell
Odpowiedz
„Duża część postępu w nauce była możliwa dzięki ludziom niezależnym lub myślącym nieco inaczej.”

- Chris Darimont
Odpowiedz
Cytat:Nauka płynąca z cierpienia, z największego cierpienia! Czyż nie wiecie, że właśnie ta nauka przyczyniła się do dotychczasowego postępu ludzkości?

Trzeba usunąć ze świata wiele fałszywej wspaniałości.

Kto porzucił Boga, ten tem twardziej obstaje przy wierze w moralność.

Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Fanatyzm jest jedyną siłą woli, którą mogą osiągnąć także słabi i niepewni.

Istniał tylko jeden chrześcijanin i ten umarł na krzyżu.

Niektórym nie należy podawać ręki, lecz łapę. Chcę przy tym aby twa łapa i pazury miała.

Małżeństwa bywają nieszczęśliwe nie z braku miłości, ale z braku przyjaźni.

Nie wiem, czy cierpienie czyni nas lepszymi, ale na pewno czyni nas głębszymi.

Służba prawdzie jest najtrudniejszą ze służb.

Bywają prawdy, które najlepiej przyswajają sobie mierne głowy, gdyż są dla nich najodpowiedniejsze, bywają prawdy, co tylko dla miernych duchów posiadają urok i ponętę.

Równość jest znamieniem upadku.

Nietzsche. Jak ja lubię sobie czytać tego dziada...
Odpowiedz
A najlepsze:
"Jestem zbyt bogaty, by dawać jałmużnę" Uśmiech

Zawsze to powtarzam.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
A to ja sięgnę po Tukidydesa, pierwszego historyka Oczko

Cytat:Ludzie tak mało się wysilają, by znaleźć prawdę. Tak łatwo przyjmują poglądy, na które się po prostu natknęli.

Ból oczyszcza dusze.

Głupi człowiek ma serce na języku, mądry – język na sercu.

Lepiej eliminować przestępców, niż współczuć ich ofiarom.

Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga.
Sebastian Flak
Odpowiedz
A po Tukidydesie, czas na klasykę klasyków:

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.

Mt 7, 15-20
Sebastian Flak
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości