Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtrafniejsze cytaty z forum Ateista.pl
(12.08.2016, 20:55)lumberjack napisał(a):
(12.08.2016, 18:05)angorek333 napisał(a): Nadal uważam, że uczestniczenie w rytuale, który ma na celu unieważnienie innego rytuału z pobudek, które można sprowadzić do stwierdzenia, że nie wierzy się w rytuały niesie w sobie jakąś wewnętrzną sprzeczność O.o

Nie sądzę żeby to było trafne. Nie wystarczy "nie wierzyć w rytuały", by nie być narzędziem w rękach Kościoła - statystyką używaną przez niego do realizacji celów politycznych. To nie z powodu "niewiary w rytuały" ateiści dokonują apostazji, a z powodu silnej wiary popartej dowodami w chłopski spryt hierarchów Kościoła Katolickiego.
Odpowiedz
Nikt myślący nie utożsamia liczby ochrzczonych z... no, właściwie to z niczym. Zatem tym bardziej partie polityczne nie uwzględniają tego w swoich strategiach.

Z tego powodu ja też myślę, że apostazja to tylko strata czasu.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
(13.08.2016, 11:33)El Commediante napisał(a):
(12.08.2016, 20:55)lumberjack napisał(a):
(12.08.2016, 18:05)angorek333 napisał(a): Nadal uważam, że uczestniczenie w rytuale, który ma na celu unieważnienie innego rytuału z pobudek, które można sprowadzić do stwierdzenia, że nie wierzy się w rytuały niesie w sobie jakąś wewnętrzną sprzeczność O.o

Nie sądzę żeby to było trafne. Nie wystarczy "nie wierzyć w rytuały", by nie być narzędziem w rękach Kościoła - statystyką używaną przez niego do realizacji celów politycznych. 

Cóż takiego prokościelnego zrealizował Kościół przy pomocy powoływania się na statystki ochrzczonych? Uśmiech Znasz jakieś konkretne przykłady?
Doktryna schabizmu-kaszankizmu jedyną drogą dla kraju!
---
Między Wschodem a Zachodem odnajdziemy swoją drogę
---
Odpowiedz
(08.03.2017, 22:37)Sofeicz napisał(a): Aż dziwne, że w tym pojebanym kraju nie ujawnił się jakiś samotny wilk - mściciel dokonujący selekcji szkodników.

Piękne nawiązanie do działalności pseudomyśliwskiej ministra Szyszko.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(19.05.2017, 17:28)znaLezczyni napisał(a): freeman

udowadnia się istnienie czegoś, nie nieistnienie. Tak samo z przekonywaniem.

Zostawiam to dla potomności.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(04.06.2017, 20:04)Iselin napisał(a):
(27.05.2017, 13:46)Baptiste napisał(a): Świadomość polityczna jest co raz większa.
Słowo świadomość nie bardzo pasuje do tego, co tłumy ludzi wrzucają na fejsa.

Nic dodać, nic ująć
Sebastian Flak
Odpowiedz
(03.09.2017, 16:09)Dwa Litry Wody napisał(a): A ludzie umiarkowani powinni już dawno zdać sobie sprawę, że wszyscy ci murzyni na łódkach służą partiom antyimigracyjnym za listek figowy, pod którym skrywa się nienawiść do wszystkich „obcych” – również (a może i zwłaszcza) wobec tych, którzy między nami uczciwie żyją i pracują.

Dokładnie.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.

Odpowiedz
(08.01.2018, 07:45)ZaKotem napisał(a): Jakby mi ktoś powiedział: "chamie, mezony to cząstki elementarne należące do hadronów, o liczbie barionowej B=0 oraz spinach całkowitych. Mezony zbudowane są z par kwark-antykwark, co jest związane z tym, że wypadkowy ładunek kolorowy cząstki musi być równy zeru (antykwark posiada antykolor kwarku)", to również odpowiedziałbym: A w mordę chcesz? Odpowiedziałbym tak, bo jestem człowiekiem kulturalnym. Niekulturalny dałby w mordę bez uprzedniego pytania. Przecież tak nie mówi się człowiekowi, który nie wie, co to są mezony. Tak odpowiada się na egzaminie z fizyki komuś, kto już to wie. Jeśli ktoś wie, że jestem nieuczony, to nie będzie mi walił ścisłą definicją, bo wie, że jej nie zrozumiem. A jeśli to jednak robi, to znaczy, że nie chce mi wyjaśnić, tylko przekazać: "chamie niekształcony, jam jest powiernikiem tajemnic niezmierzonych, których twój zwierzęcy mózg nie jest w stanie przetworzyć choćbyś nie wiem jak próbował, klękaj, chamie, przed moją wszechwiedną zajebistością". To jest właśnie chamstwo elit, które ludzi wnerwia. Przy czym warto zauważać, że takie chamstwo bardzo rzadko jest udziałem ludzi rzeczywiście uczonych, a znacznie częściej dziennikarsko-medialnych aspirantów do "klasy wyższej" - niestety to ich z natury rzeczy bardziej widać. To jest właśnie szlachciurstwo - próba znalezienia na siłę jakiejś bariery, która odgradza od "nieuczonej tłuszczy" - niestety wikipedia nią nie jest. Słoma, która wyłazi im już nie z butów, ale ze łba, doprowadza w końcu do agresji skierowanej w autentyczne elity intelektualne - które zazwyczaj osobiście nie zawiniły.

[...]

Demokracja polega na tym właśnie, że państwem rządzą mieszkający w nim ludzie, niezależnie od ich przymiotów intelektualnych. Jeśli więc chcemy, aby rządzili mądrzy ludzie, to powinniśmy dążyć do edukacji społeczeństwa, proste. Elitaryzm, często nieuświadomiony, polega na czymś innym - na próbie oddzielaniu tych niewyedukowanych od struktur państwa. To jest właśnie analogiczne z Leninem. Najobrzydliwszą - bo oddolną i spontaniczną - formą takiego elitaryzmu była akcja z 2007r. "zabierz babci dowód". Rozumiem, że to tylko hasło, nie o to chodziło, żeby naprawdę zabrać, tylko o to, żeby się zorganizować przeciwko "moherom". No ale właśnie dlaczego takie hasło? Dlaczego "zabierz babci dowód", a nie "spotykaj się z babcią częściej, rozmawiaj z nią jak z człowiekiem, a nie jak z odpadem przeznaczonym do utylizacji, zrozum ją i pomóż jej zrozumieć ciebie"?

Dobre.
Doktryna schabizmu-kaszankizmu jedyną drogą dla kraju!
---
Między Wschodem a Zachodem odnajdziemy swoją drogę
---
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości