Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtrafniejsze cytaty z forum Ateista.pl
(12.08.2016, 20:55)lumberjack napisał(a):
(12.08.2016, 18:05)angorek333 napisał(a): Nadal uważam, że uczestniczenie w rytuale, który ma na celu unieważnienie innego rytuału z pobudek, które można sprowadzić do stwierdzenia, że nie wierzy się w rytuały niesie w sobie jakąś wewnętrzną sprzeczność O.o

Nie sądzę żeby to było trafne. Nie wystarczy "nie wierzyć w rytuały", by nie być narzędziem w rękach Kościoła - statystyką używaną przez niego do realizacji celów politycznych. To nie z powodu "niewiary w rytuały" ateiści dokonują apostazji, a z powodu silnej wiary popartej dowodami w chłopski spryt hierarchów Kościoła Katolickiego.
Odpowiedz
Nikt myślący nie utożsamia liczby ochrzczonych z... no, właściwie to z niczym. Zatem tym bardziej partie polityczne nie uwzględniają tego w swoich strategiach.

Z tego powodu ja też myślę, że apostazja to tylko strata czasu.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
(13.08.2016, 11:33)El Commediante napisał(a):
(12.08.2016, 20:55)lumberjack napisał(a):
(12.08.2016, 18:05)angorek333 napisał(a): Nadal uważam, że uczestniczenie w rytuale, który ma na celu unieważnienie innego rytuału z pobudek, które można sprowadzić do stwierdzenia, że nie wierzy się w rytuały niesie w sobie jakąś wewnętrzną sprzeczność O.o

Nie sądzę żeby to było trafne. Nie wystarczy "nie wierzyć w rytuały", by nie być narzędziem w rękach Kościoła - statystyką używaną przez niego do realizacji celów politycznych. 

Cóż takiego prokościelnego zrealizował Kościół przy pomocy powoływania się na statystki ochrzczonych? Uśmiech Znasz jakieś konkretne przykłady?
Między Wschodem a Zachodem odnajdziemy swoją drogę
---
Odpowiedz
(08.03.2017, 22:37)Sofeicz napisał(a): Aż dziwne, że w tym pojebanym kraju nie ujawnił się jakiś samotny wilk - mściciel dokonujący selekcji szkodników.

Piękne nawiązanie do działalności pseudomyśliwskiej ministra Szyszko.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(19.05.2017, 17:28)znaLezczyni napisał(a): freeman

udowadnia się istnienie czegoś, nie nieistnienie. Tak samo z przekonywaniem.

Zostawiam to dla potomności.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(04.06.2017, 20:04)Iselin napisał(a):
(27.05.2017, 13:46)Baptiste napisał(a): Świadomość polityczna jest co raz większa.
Słowo świadomość nie bardzo pasuje do tego, co tłumy ludzi wrzucają na fejsa.

Nic dodać, nic ująć
Sebastian Flak
Odpowiedz
(03.09.2017, 16:09)Dwa Litry Wody napisał(a): A ludzie umiarkowani powinni już dawno zdać sobie sprawę, że wszyscy ci murzyni na łódkach służą partiom antyimigracyjnym za listek figowy, pod którym skrywa się nienawiść do wszystkich „obcych” – również (a może i zwłaszcza) wobec tych, którzy między nami uczciwie żyją i pracują.

Dokładnie.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości