Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezsensowne ludowe porzekadła
(06.11.2017, 12:37)białogłowa napisał(a):
(05.11.2017, 20:53)lumberjack napisał(a): "Pieniądze szczęścia nie dają"

Głupie powiedzenie, które ma chyba przede wszystkim pocieszyć wypowiadającego ową mundrość.

[...]
1) Za piniondze można zadbać o zdrowie bliskich
2) Dzięki pieniądzom można zrealizować różne marzenia bliskich osób

Jak w baśni o kwiecie paproci, pieniądze szczęścia nie dadzą jeśli się z innymi nimi nie podzielisz.

Cytat:BTW

Zauważyliście jak ceny smarowideł wyjebały w górę? Nie jestem do końca pewien, ale jeszcze z pół roku temu prawdziwe masło ze śmietanki można było kupić za 6.50, a teraz widzę, że są po 9-10 zł, a za 5-6 zł to można teraz kupić tylko jakieś podróby masłopodobne

Prawdziwy chłop, widać że Twoja połowica dba o zaopatrzenie lodówki. Zauważyłeś teraz, jak już właściwie te ceny zaczęły spadać.
Ja to już nawet w którymś momencie zaczęłam kombinować wiejską śmietanę, z której w dwie minuty blenderem robiłam masło Duży uśmiech

Jak sie robi masło blenderem? W takim kielichowym tez sie da? Mam pokaźną ilość swojskiej śmietanki i wielką ochotę by ją twórczo przetworzyć. Ale nie wiem jak Smutny Za wszelkie info ozłocę, a nawet o punktcę Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
Już jakiś czas się zastanawiałem co znaczy 'okupić się jak bóbr jajcami'. Na pierwszy i nawet na drugi rzut oka nie ma sensu. A jednak powiedzenie miało sens. Podobno bobrze jądra uznawane były za panaceum i przemyślne bobry miały sobie je odcinać kiedy uciekały przed pogonią Uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
Co do bobra to pierwsze słyszę.. nie kwalifikowałbym tego do porzekadeł. Z kolei co wolno wojewodzie nie jest ot sobie rymowanką tylko również wywodzi się z historii
Odpowiedz
Dokładnie z łaciny.
To polska wariacja "Quod licet Jovi, non licet bovi / Co wolno Jowiszowi, tego nie wolno wołowi".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
"Wieje, jakby się ktoś powiesił" - zależność przyczynowo-skutkowa jest odwrotna.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
(20.03.2018, 18:48)kmat napisał(a): "Wieje, jakby się ktoś powiesił" - zależność przyczynowo-skutkowa jest odwrotna.

Znaczy, ludzie się wieszają, bo za mocno wieje?
Odpowiedz
Żebyś wiedział.

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/2...,id,t.html
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
No ba. Ot choćby takie chińskie przysłowie:

Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów.

I przecież sporo w tym racji.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(30.08.2017, 18:15)Dragula napisał(a): Dlaczego rachowanie kości oznacza wpierdol? I czy rachmistrz byłby dobrym zawodnikiem z tego powodu?

Bo jak małe dzieci bądź osoby o umysłowości przeciętnej muszą coś policzyć, to w każdą rzecz stukają, żeby im się nie pomyliło. A mocne stuknięcie to wpierdol. Dlatego.

Wrou.
[Obrazek: tc582o-360c39780-bez-marginesu-przezroczyste.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości