Ankieta: Gdzie przyszłe pokolenia powinny się osiedlić?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Na Marsie
41.53%
76 41.53%
Na Księżycu
12.57%
23 12.57%
Na niezamieszkałych dotąd obszarach Ziemi (np. na morzach, pustyniach itp.)
34.43%
63 34.43%
Nie mam zdania
11.48%
21 11.48%
Razem 183 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loty kosmiczne (sens, przyszłość, cele)
Ale to tak nie działa. Proces fotosyntezy został przez miliardy lat zoptymalizowany i ciężko jest przypuszczać, żeby dało się to, ot tak zwiększyć (np. dwu-, trzykrotnie).
Ale zawsze warto badać wszelkie możliwości.

PS. Koń, gdybyś go nie wiem jak batożył, nie pobiegnie 200 na godzinę.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ale robot kroczący już tak. No i zadaniem fotosyntezy było utrzymanie przy życiu organizmu, aż do momentu rozmnożenia. Jak się odejmie energetyczne wydatki na produkcję zbędnych substancji i to efektywność produkcji np. wodoru powinna wzrosnąć. Miszasz biomechaniczny może zdać egzamin.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(07.06.2018, 16:55)Żarłak napisał(a): 1. I co taka autobusowa zasłona przykrywa? 

Nie ma pilaster pojęcia  Cwaniak

Generalnie podręczniki zarządzania i marketingu, radzą, aby zgodnie z teorią informacji, 50% informacji podawanych mediom było prawdziwe, a 50% zmyślone. Wtedy entropia jest maksymalna a dezinformacja pełna. Oczywiście nikt poza CEO nie może wiedzieć w której kategorii jest jakaś konkretna informacja.Cytat:3. Dlaczego klienci mieliby płacić więcej za taki bilet?Hmm.. Może dlatego, żeby pokryć przynajmniej koszty startu?


Cytat:
Cytat:Za późno na co?

Za późno na pozyskanie znaczącej pozycji rynkowej, chyba że ktoś wymyśli kolejną rewolucyjną technologię, którą osiągnie przewagę

Potrzeba jest armatką wynalazków. Będzie presja rynkowa, to wynalazki i technologie posypią się jak z rogu obfitości.


Cytat:
Cytat:Przewiduje pilaster 3-4 loty FH rocznie. Zważywszy że składa się on z "normalnych" członów, które mogą tez latać samodzielnie, to całkiem dobry wynik. Delta 4 Heavy latała średnio co półtora roku


Dlatego, że częściej nie mogła czy z powodu braku dużego ładunku?

Z powodu bardzo wysokiej ceny za start. DIVH była chyba najdroższą na świecie rakietą. Była, bo odbędzie już nie więcej niż dwa starty zaplanowane na ten rok.Cytat:
Cytat:bezzałogowy znacznie wcześniej

BFRem oczywiście. Jak wielokrotnie pisał pilaster, skonstruowanie BFR, czyli przeskalowanego F9, jest znacznie prostsze i łatwiejsze niż skonstruowanie Falcona Heavy 

Na razie nie wycofują się z roku 2024. Ale chyba będą musieli.

Będą musieli jeżeli napotkają na jakieś nieprzewidziane trudności. Przewiduje pilaster, że największym problemem może być osłona termiczna dla BFS


Cytat: Do Księżyca polecą


Już to by pilastra w pełni usatysfakcjonowało. A jak już będą na Księżycu, to Mars, naprawdę, nie jest znacznie trudniejszy.
Cytat:
Cytat:Poleci Dragon na Falconie Heavy. Właściwie na upartego mógłby nawet wylądować, ale trzeba by wtedy poświęcić człony FH

Lot bezzałogowy jest możliwy.

Załogowy, dookoła Księżyca bez lądowania również jak najbardziej, bo wszystko potrzebne już jest. Lądowanie na Księżycu wymaga pewnych dodatkowych przygotowań, ale niezbyt wymagających


Cytat:PS Orbital ATK jednak przeszedł do historii lol  Duży uśmiech ale istnieć będzie nadal jako część firmy Northrop Grumman. Poszedł pierwszy do odstrzału, choć tylko z nazwy.

Widocznie Northop przewidział to co napisał pilaster i postanowił zainwestować w tym sektorze.


Cytat:Tradycyjne sukcesy w dziedzinie łazików.

Sukcesy? Wywracanie oczami  Ile tych łazików jeździło już po Marsie?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
(07.06.2018, 22:17)Sofeicz napisał(a): Będę upierdliwy.
Przecież fotosynteza jest opisana w te i nazad, i opiera się (w fazie jasnej) na wyrywaniu elektronów przez kwanty promieniowania elektromagnetycznego .
Fizyka kwantowa w czystej formie.
Poza tym maksymalna wydajność fotosyntezy jest rzędu 3-5%, a ogniwa już teraz dobiły do 25%.
Ile razy można wymyślać proch.


Dobrze, rozumiem, nie ma żadnej możliwości poprawienia wydajności paneli w oparciu o badanie sposobu przetwarzania energii przez rośliny.


(08.06.2018, 08:36)pilaster napisał(a): Nie ma pilaster pojęcia 

Generalnie podręczniki zarządzania i marketingu, radzą, aby zgodnie z teorią informacji, 50% informacji podawanych mediom było prawdziwe, a 50% zmyślone. Wtedy entropia jest maksymalna a dezinformacja pełna. Oczywiście nikt poza CEO nie może wiedzieć w której kategorii jest jakaś konkretna informacja.


Dla mnie ta informacja nic nie przykrywa. Co najwyżej odciąga uwagę od opóźnień i rewizji dotychczasowych planów. Konkurencji to nie zmyli.

(08.06.2018, 08:36)pilaster napisał(a): Hmm.. Może dlatego, żeby pokryć przynajmniej koszty startu?


Tak, ale jak już napisałem, opierając się na prostackich obliczeniach i braku danych, wychodzi mi, że bilety mogłyby kosztować 4-6 tys. dolarów za sztukę. Wszystko zależy od przyjętego modelu biznesowego.


(08.06.2018, 08:36)pilaster napisał(a): Potrzeba jest armatką wynalazków. Będzie presja rynkowa, to wynalazki i technologie posypią się jak z rogu obfitości.


Czekam aż ktoś zaskoczy mnie, a zarazem Muska i Bezosa, żeby wymusić kolejną optymalizację. Wręcz nie mogę się doczekać.


(08.06.2018, 08:36)pilaster napisał(a): Sukcesy?  Ile tych łazików jeździło już po Marsie?


Tak, sukcesy. Ile? Bez kozery powiem pińcet.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
(14.06.2018, 16:34)Żarłak napisał(a): Dobrze, rozumiem, nie ma żadnej możliwości poprawienia wydajności paneli w oparciu o badanie sposobu przetwarzania energii przez rośliny.

Dobrze, to dwie różne bajki.
To tak, jak chciałbyś poprawiać osiągi silnika odrzutowego w oparciu o koński galop.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
(14.06.2018, 16:34)Żarłak napisał(a): Tak, ale jak już napisałem, opierając się na prostackich obliczeniach i braku danych, wychodzi mi, że bilety mogłyby kosztować 4-6 tys. dolarów za sztukę. Wszystko zależy od przyjętego modelu biznesowego.
A jak Żarłak to wyliczył?


Cytat:
(08.06.2018, 08:36)pilaster napisał(a): Sukcesy?   Ile tych łazików jeździło już po Marsie?


Tak, sukcesy.

A na czym te sukcesy mają polegać? Bo nazywanie "marsjańskim" łazika, który jeździł najwyżej po polu kapusty, jest, jakby tu rzec, ...mało poważne.  Duży uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Żeby pojeździć po Marsie najpierw trzeba chyba trochę pojeździć po kapuście.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
(15.06.2018, 09:47)Sofeicz napisał(a): Żeby pojeździć po Marsie najpierw trzeba chyba trochę pojeździć po kapuście.

Bez wątpienia. Ale to jeszcze nie jest sukces. Sukcesem będzie, jak łazik marsjański będzie jeździł po Marsie i przysyłał jakieś wartościowe dane. Nie, że będzie jeździł po kapuście
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości