Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co obecnie czytacie?
Walka duchowa według świętego Benedykta, Bernard Ducruet oraz Jak Grecy odkryli mózg? Wielki transfer myśli w świetle (neuro)nauki współczesnej.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(15.05.2017, 16:41)znaLezczyni napisał(a): Skończyłam "Ubika". Niesamowita jazda. Książka nadaje się do czytania na haju, co o niewielu książkach można powiedzieć. Nie wiem czemu kojarzy mi się z filmem "Las Vegas Parano". Wiem, nie mają prawie nic wspólnego, ale jak czytałam, to gdzieś mi w tle głowy migały obrazy z tego filmu (btw, muszę go zobaczyć ponownie, bo nic oprócz paru obrazów - i tego, że podobał mi się - z niego nie pamiętam).

Coś jest na rzeczy - zarówno Thompson jak i Dick byli nieżle pojechani.
A Las Vegas Parano to mój ulubiony film (ten łysy Depp).

PS. Dick swego czasu bał się odwiedzić Lema, bo był przekonany, że to akronim jakiejś sowieckiej grupy tajnych pisarzy SciFi a jego samego chcą porwać.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ciekawa ciekawostka o Dicku :)

Zamierzam Dicka poczytać więcej, kiedyś czytałam "Minority Report", niestety w oryginale i nie wiem czy do końca, nie lubię czytać książek po angielsku, i z Raportu pamiętam tylko tyle, że główny bohater nie wyglądał wcale jak Tom Cruise. Nie podoba mi się, jak w filmach upiększają bohaterów książek. Pisałam już w innym wątku, że w "Opowieści podręcznej" nie było mowy, żeby bohaterka malowała się. Nie było dostępu do takich produktów. Była w pełni au naturel, z owłosionymi nogami itd. A w filmie ma oczywiście makijaż. Podobnie: zaczęłam niedawno oglądać "Dziewczynę z pociągu". Książka była ok, czytało mi się płynnie. Film tak nudny, że wyłączyłam po 20 minutach. W książce główna bohaterka jest grubawa, w filmie oczywiście nie. No i zmienili realia brytyjskie na amerykańskie, a to nie mogło wyjść opowieści na dobre.
Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel
Is just a freight train coming your way

Odpowiedz
Nie mów nikomu (autor: Harlan Coben). Dopiero zacząłem czytać, ale zapowiada się dobry thriller.
Odpowiedz
Litr ciekłego ołowiu A. Pilipiuka.

Fajna i lekka lektura.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Lem, Cyberiada t.1. Przednia, istna kopalnia złotych myśli Uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
Tom drugi Cyberiady za mną. Nie przestaje mnie dziwić to jaka ta książka jest świetna. Normalnie całe strony pełne genialnie sformułowanych wniosków. Miodzio.

A teraz coś poważniejszego na ruszt idzie, a raczej poważniej napisanego. Więc myślisz, że jesteś człowiekiem? Krótka historia ludzkości. Felipe'a Fernandeza-Armesto.

W sumie to miałbym pytanie. Zna ktoś fajną syntezę historii świata i Polski do poczytania przez wakacje?
Sebastian Flak
Odpowiedz
znaLezczyni,

Cytat:"Ubik" za mną, zaczęłam czytać "Diunę". Dłuższa chwila z klasyką przede mną. 

[Obrazek: e_452p.jpg]
I jak Ci się czytało?

Proszę o komentarz, gdyż wybrałaś jedną z najważniejszych książek mojej młodości. Czytałem Diunę jakoś w stanie wojennym, albo niedługo po nim i byłem jej lekturą głęboko poruszony. Herbert umieścił w niej wątki poświęcone relacjom między władzą i religiami - wówczas niezwykle aktualne w polskiej rzeczywistości. Ale i problemy ekologii, wpływu badań naukowych na społeczeństwa, przyszłości gatunku ludzkiego, mnóstwo, mnóstwo fascynujących zagadnień ubranych w atrakcyjne ramy powieści....sensacyjnej?
Powrót do Diuny(a właściwie do cyklu Herberta) po latach, był dla mnie rozczarowaniem. Urok nowości przeminął, fabuła jakoś się strywializowała. Kompletnym fiaskiem okazały się też próby zekranizowania, pomimo zaangażowania ogromnych środków.
Tym bardziej jestem ciekawy Twojej opinii.
Odpowiedz
Profan. Diuna i przedstawienie tam Kwisatz Haderach, skutków spożywania "przyprawy", to coś co sprawiło że się neurologią zafascynowałem. Fajnie oddany świat, nowatorski pomysł, wskazanie słusznego kierunku wzrostu ludzkich możliwości tj. usprawnienia stricte naturalne to to co sprawia, że chętnie się po te tytuły sięga.

A przynajmniej ja sięgam.
Sebastian Flak
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości