Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane artykuły
Polecam wywiad z  posłanką Kingą Gajewską, który ukazał się w Dzienniku Gazecie Prawnej.  Po lekturze całego wywiadu (naprawdę, dotrwałem do samego końca) zacząłem z zupełnie innej perspektywy patrzeć na Bartłomieja Misiewicza.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
(29.09.2017, 17:14)Dwa Litry Wody napisał(a): Polecam wywiad z  posłanką Kingą Gajewską, który ukazał się w Dzienniku Gazecie Prawnej.  Po lekturze całego wywiadu (naprawdę, dotrwałem do samego końca) zacząłem z zupełnie innej perspektywy patrzeć na Bartłomieja Misiewicza.

W sumie nawet miejscami sympatyczne dziewczę. Ale spory plus sla dziennikarza, który potrafi wypunktować slabosci bez zjeżdżania w natarczywość.

I pewnie jest sporo starszych parlamentarzystów, którzy nawet papieru toaletowego do szkoly by nie potrafili załatwić. No ale niestety tak kobita pozostanie Kingą Orleańską herbu Papirus Toaletus.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
No co! Misiewicz robi to samo, tylko bez studiów Duży uśmiech Każdy orze jak może...
Ona naprawdę jest doktorantką? Bo trudno mi w to uwierzyć. : ( A może to tak wygląda na humanistycznych studiach doktoranckich...?
Dla kontrastu wrzucę Sławomira Mentzena dzięki czemu lepiej dostrzeżemy różnicę wysokości w tym kanionie...
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Gorąco polecam te dwa felietony. Zwłaszcza Lumberowi.

http://info.wiara.pl/doc/4227201.Wielka-manipulacja

http://info.wiara.pl/doc/4227814.Urabianie-opinii

Zaczynam kibicować Hiszpanom. Kij w rzycie zakłamanym hienom.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(07.10.2017, 01:13)Sir Galahad napisał(a): Gorąco polecam te dwa felietony. Zwłaszcza Lumberowi.

No niesamowite. Ludźmi manipulują, hieny jedne. Myślałem, że po stronie Katalończyków są jedynie osoby Czyste i Nieskalane.

Ponadto nie ma jak to pałować ludzi, zamykać lokale wyborcze, zabierać urny i zmuszać ludzi do głosowania w którymkolwiek okręgu się da, a następnie dziwić się, że gdzieś tam zagłosowało więcej osób, niż jest mieszkańców. Ew. że w takich warunkach referendum było nieścisłe i niezbyt rygorystycznie nadzorowane.

Radziłbym uważać, komu się chce, po przeczytaniu jednego felietonu, wsadzać kije w rzycie. Nawet na tak wspaniałym i powszechnie poważanym portalu jak wiara.pl można zostać, o ironio, zmanipulowanym i urobionym.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Niestety po angielsku.

W skrócie:

Konsumpcja dużych ilości cukru wzmaga ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia z powodu interakcji jaka zachodzi pomiędzy cukrami, a transportem i rozkładanie tłuszczów.

Cytat:After 12 weeks on the high sugar diet, the men with a high level of liver fat -- a condition known as non-alcoholic fatty liver disease (NAFLD) -- showed changes in their fat metabolism that are associated with an increased risk of cardiovascular disease, heart attacks and strokes.

Fat metabolism is the biochemical process by which fats are transported and broken down in the blood, and used by the cells of the body.

The results also revealed that when the group of healthy men with a low level of liver fat consumed a high amount of sugar, their liver fat increased and their fat metabolism became similar to that of the men with NAFLD.

Professor of Nutritional Metabolism, Bruce Griffin, said: "Our findings provide new evidence that consuming high amounts of sugar can alter your fat metabolism in ways that could increase your risk of cardiovascular disease.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
(07.10.2017, 10:51)Roan Shiran napisał(a): Myślałem, że po stronie Katalończyków są jedynie osoby Czyste i Nieskalane.
Ponadto nie ma jak to pałować ludzi, zamykać lokale wyborcze, zabierać urny i zmuszać ludzi do głosowania w którymkolwiek okręgu się da [...]

Właśnie, trzeba też pamiętać, że zawsze w każdej społeczności znajdą się jakieś osoby, które w tych intencjach co to nimi piekło wybrukowane, zechcą dodać nieco kolorytu do faktów. Poza tym, osobiście nie mam powodu aby p. Śliwie nie wierzyć, ale lepiej by to wyglądało aby podał linki do zmontowanych filmików. No i niesprowokowane rękoczynami przypadki pobicia, ile by ich nie było, to jednak były, bo wszyscy widzieliśmy w żaden sposób nie wyglądające na spreparowane nagrania, na których policjanci kopią ludzi.
Odpowiedz
(07.10.2017, 10:51)Roan Shiran napisał(a): No niesamowite. Ludźmi manipulują, hieny jedne. Myślałem, że po stronie Katalończyków są jedynie osoby Czyste i Nieskalane.

To źle myślałeś.

Cytat:Ponadto nie ma jak to pałować ludzi, zamykać lokale wyborcze, zabierać urny i zmuszać ludzi do głosowania w którymkolwiek okręgu się da, a następnie dziwić się, że gdzieś tam zagłosowało więcej osób, niż jest mieszkańców.  Ew. że w takich warunkach referendum było nieścisłe i niezbyt rygorystycznie nadzorowane.

Coś jak na Krymie czy w Donbasie Oczko

Cytat:Radziłbym uważać, komu się chce, po przeczytaniu jednego felietonu, wsadzać kije w rzycie. Nawet na tak wspaniałym i powszechnie poważanym portalu jak wiara.pl można zostać, o ironio, zmanipulowanym i urobionym.

No pewnie. Tylko powyższe felietony nie opisują stricte sytuacji a pokazują, że sytuacja się ździebko różni od tej jaką rysują media, którym wyolbrzymiona narracja bardziej pasuje.

(07.10.2017, 13:17)białogłowa napisał(a): Właśnie, trzeba też pamiętać, że zawsze w każdej społeczności znajdą się jakieś osoby, które w tych intencjach co to nimi piekło wybrukowane, zechcą dodać nieco kolorytu do faktów. Poza tym, osobiście nie mam powodu aby p. Śliwie nie wierzyć, ale lepiej by to wyglądało aby podał linki do zmontowanych filmików. No i niesprowokowane rękoczynami przypadki pobicia, ile by ich nie było, to jednak były, bo wszyscy widzieliśmy w żaden sposób nie wyglądające na spreparowane nagrania, na których policjanci kopią ludzi.

No i o to z grubsza chodzi. Przede wszystkim ważny jest kontekst, aktualność informacji i tak dalej. Ale najważniejsze jest źródło. Skoro u źródeł leżą manipulacje, to co za różnica jaki jest ich powód. Zmanipulowana informacja jest do niczego.

(07.10.2017, 13:14)Żarłak napisał(a): Konsumpcja dużych ilości cukru wzmaga ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia z powodu interakcji jaka zachodzi pomiędzy cukrami, a transportem i rozkładanie tłuszczów.

Tak z ciekawości zapytam co jest w tym przełomowego, nie jestem na bieżąco niestety.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(07.10.2017, 14:22)Sir Galahad napisał(a): Tak z ciekawości zapytam co jest w tym przełomowego, nie jestem na bieżąco niestety.

Nie tyle chodzi o przełomowość, co kolejny dowód za szkodliwością diety bogatej w cukry spożywane w dużych ilościach. Na końcu notki jest odniesienie do profilaktyki dziecięcej celem ograniczania produktów z wysoką zawartością cukrów oraz to, że wcale nie trzeba być w pierwotnej grupie ryzyka jeśli chodzi o choroby układu krążenia żeby wypracować sobie takie choroby innymi metodami.
.
Odpowiedz
(07.10.2017, 14:22)Sir Galahad napisał(a): To źle myślałeś.
Najwyraźniej nie ja jedyny zostałem rozdziewiczony tym artykułem, jako że niektórzy po usłyszeniu tych niezwykłych wieści nagle zaczęli popierać rząd tłumiący jakiekolwiek zapędy separatystyczne fizycznie za pomocą policji. Też wolę ZOMO od zbrodniarzy, którzy dali się nabrać na zmyśloną historyjkę jakiejś kobieciny.

(07.10.2017, 14:22)Sir Galahad napisał(a): Coś jak na Krymie czy w Donbasie
Czyli co? Na Krymie i w Donbasie Ukraina też pałowała ludzi, zamykała lokale wyborcze, zabierała urny itd. i dlatego trzeba było przeprowadzić chaotyczne referendum? Może powinieneś o tym zamieścić artykuł - byłby dużo bardziej sensacyjny.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
(07.10.2017, 15:29)Roan Shiran napisał(a): Najwyraźniej nie ja jedyny zostałem rozdziewiczony tym artykułem, jako że niektórzy po usłyszeniu tych niezwykłych wieści nagle zaczęli popierać rząd tłumiący jakiekolwiek zapędy separatystyczne fizycznie za pomocą policji. Też wolę ZOMO od zbrodniarzy, którzy dali się nabrać na zmyśloną historyjkę jakiejś kobieciny.

Znaczy się jakby nagle na Śląsku RAŚ zorganizował referendum i był taki cyrk, że światowe media powielałyby nieprawdziwe informacje, przez działaczy i sympatyków ruchu tworzone to wszystko jest ok?

Cytat:Czyli co? Na Krymie i w Donbasie Ukraina też pałowała ludzi, zamykała lokale wyborcze, zabierała urny itd. i dlatego trzeba było przeprowadzić chaotyczne referendum? Może powinieneś o tym zamieścić artykuł - byłby dużo bardziej sensacyjny.

No u Ruskich w TV tak przecież mówili. Ukry złe gnębiły Rosjan, to bohaterski lud wyzwolił się sam za pomocą czołgów i wyrzutni GRAD.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(07.10.2017, 16:06)Sir Galahad napisał(a): Znaczy się jakby nagle na Śląsku RAŚ zorganizował referendum i był taki cyrk, że światowe media powielałyby nieprawdziwe informacje, przez działaczy i sympatyków ruchu tworzone to wszystko jest ok?
Oczywiście, że nie. Ja osobiście wysłałbym ZOMO, spałował uczestników, pozamykał lokale, pozabierał urny i za wszelką cenę nie dopuściłbym do przeprowadzenia tego jakże nielegalnego i zakazanego referendum. Ordung w państwie musi być.

(07.10.2017, 16:06)Sir Galahad napisał(a): No u Ruskich w TV tak przecież mówili. Ukry złe gnębiły Rosjan, to bohaterski lud wyzwolił się sam za pomocą czołgów i wyrzutni GRAD.
Aaa... więc to, że rząd wysłał policję do pałowania ludzi, zamykania lokali, zabierania urn i przedsięwzięcia podobnych działań to propaganda rosyjska i nic z tego nie miało miejsca?
Jak już mówiłem - powinieneś napisać artykuł na ten temat. To milion razy bardziej sensacyjne niż te drobne przebąkiwania redaktora z wiary.pl.
Odpowiedz
(07.10.2017, 16:26)Roan Shiran napisał(a): Oczywiście, że nie. Ja osobiście wysłałbym ZOMO, spałował uczestników, pozamykał lokale, pozabierał urny i za wszelką cenę nie dopuściłbym do przeprowadzenia tego jakże nielegalnego i zakazanego referendum. Ordung w państwie musi być.

Nie miałem Cię za tak nierozsądnego. Wystarczy przecież nie majstrować przy autonomii regionu. A w przypadku rosnących nastrojów separatystycznych usiąść do rozmów. No ale co kto woli.

Cytat:Aaa... więc to, że rząd wysłał policję do pałowania ludzi, zamykania lokali, zabierania urn i przedsięwzięcia podobnych działań to propaganda rosyjska i nic z tego nie miało miejsca?

Ojejku jejku! Ukraińcy jednak zgodzili się na referenda i nie przeszkadzali w ich przeprowadzaniu? Musiałem coś przeoczyć.

Cytat:Jak już mówiłem - powinieneś napisać artykuł na ten temat. To milion razy bardziej sensacyjne niż te drobne przebąkiwania redaktora z wiary.pl.

Z pewnością. I wiem gdzie go zgłoszę. Mianowicie tu.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(07.10.2017, 01:13)Sir Galahad napisał(a): Gorąco polecam te dwa felietony. Zwłaszcza Lumberowi.

Jasne, że mogą zdarzyć się jakieś oszustwa czy manipulacje, ale te filmiki, które widziałem nie były zmontowane. Chyba, że były super profesjonalnie zmontowane i zostałem oszukany przez judeomasoński skynews Oczko
Między Wschodem a Zachodem odnajdziemy swoją drogę
---
Odpowiedz
Dlatego napisałem, że liczy się kontekst. I sposób pokazania też. Taki przykładzik, który pokutuje do dzisiaj w publicznej świadomości.

https://www.wykop.pl/link/2116514/mit-o-...e-z-klifu/
Sebastian Flak
Odpowiedz
(07.10.2017, 17:40)Sir Galahad napisał(a): Nie miałem Cię za tak nierozsądnego. Wystarczy przecież nie majstrować przy autonomii regionu. A w przypadku rosnących nastrojów separatystycznych usiąść do rozmów. No ale co kto woli.
I jak ma się to do naszego tematu dyskusji, tj. że lubisz popierać tych pałujących, rekwirujących i zamykających?
(07.10.2017, 17:40)Sir Galahad napisał(a): Ojejku jejku! Ukraińcy jednak zgodzili się na referenda i nie przeszkadzali w ich przeprowadzaniu? Musiałem coś przeoczyć.
Mówimy o tym referendum w Donbasie, które było przeprowadzane przez bliżej nieokreślonych uzbrojonych ludzi, a którzy przepędzali m.in. zbyt natrętnych reporterów (https://news.vice.com/video/russian-roul...irty-eight) lub uciszali niewygodnych ludzi przed dniem głosowania (http://www.telegraph.co.uk/news/worldnew...-east.html)?
Czy też może o referendum na Krymie, który to w ogóle nie leżał wtedy w zasięgu władzy rządu ukraińskiego?

To ma być jakiś trolling...?

Cytat:Z pewnością. I wiem gdzie go zgłoszę. Mianowicie tu.
[url=http://aszdziennik.pl/][/url]... chyba najwyraźniej tak. Możesz tak od razu zaczynać, a nie wzbudzać u innych podejrzenia, że Ci nagle mózg wyżarło.
Odpowiedz
(07.10.2017, 20:20)Sir Galahad napisał(a): Dlatego napisałem, że liczy się kontekst. I sposób pokazania też. Taki przykładzik, który pokutuje do dzisiaj w publicznej świadomości.

https://www.wykop.pl/link/2116514/mit-o-...e-z-klifu/

No, kiedyś wyszło na jaw, że część zdjęć z wojny w Syrii to fejki, które mają rozczulic Europejczyków i zachęcić do akcji refudzis łelkom, ale nie zmienia to faktu że wojna w Syrii jest i że ludzie tam naprawdę giną.
Między Wschodem a Zachodem odnajdziemy swoją drogę
---
Odpowiedz
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/10...dziow.html

Wywiad z wiceministrem sprawiedliwości na temat mentalności sędziów i pewnej tradycji w tym środowisku. O dziwo, tym razem wiceminister porusza faktyczny problem istniejący w tej grupie, a mianowicie to, że sędziowie prawie zawsze orzekają przy dolnym progu ustawowego zagrożenia, nawet przy niezwykle drastycznych przestępstwach. Oczywiście nie we wszystkim ma rację, chybiona jest na przykład analiza, że tradycja ta miała początek w PRLu (co chyba miało wywołać wrażenie, że sędziowie to tacy komuniści z przeszłości), jako że oczywistym jest, że została zapoczątkowana już w II RP.
Odpowiedz
@ Lumber, Roan

Dobra, ok. Zagalopowałem się. Mea culpa.
Sebastian Flak
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości