Ocena wątku:
 • 1 głosów - średnia: 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Trudno nadążyć za aferami i wyskokami PiS. Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego, a dla porównania za poprzednich rządów tygodnie mijały zanim wydarzyło się coś o co można by język postrzępić. Nuda na pewno odgrywała rolę w podejmowaniu decyzji przy oddawaniu głosu na PiS. Ale nie o tym chciałem. Dwie sprawy. Komiczna i smutna.

Pierwsza dotyczy produkowania różańców za pieniądze z budżetu.


[Obrazek: DeTZ_7CX4AIjT_g.jpg]


Tyle wystarczy.Smutna.


Cytat:Fundacja Pogotowie dla Zwierząt z nielegalnej hodowli pod Warszawą odebrała 28 buldogów francuskich, które były bestialsko traktowane. Zwierzęta zostały jednak szybko zwrócone właścicielce - podobno po wstawiennictwu jej koleżanki, posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/a...atura.html


Paskudna kobieta z tej Pawłowicz.. Czy to wystarczy żeby postawić jej zarzuty?
PS A co jeśli PiS-iacy dwoją się i troją żeby stracić poparcie, a ciemny lud jak na złość nie przestaje ich popierać? Co jeśli PiS przez przypadek znalazło ciemną stronę Polski i teraz nie może się jej pozbyć?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Czy Kaczyńskiemu już wycięli tego guza nowotworowego?
Cytat:Katarzyna M.-W., która usłyszała zarzuty w sprawie afery Amber Gold "pracuje na ważnym stanowisku w instytucji rządowej", podaje "Fakt".
Katarzyna M.-W. ma być – jak podaje "Fakt" – pełnomocnikiem ds. efektywności kosztowej w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. "Trafiła tam w styczniu, o czym zdecydował Janusz Niedziela, szef PAŻP", można przeczytać także na stronie Fakt.pl.

– Nie wiadomo, po co Niedziela ją zatrudnił, ale pewnie chciał pokazać, że nikt nie może mu się wtrącać. Jako stary członek PC, powołujący się na bliską wieloletnią współpracę z Kaczyńskimi, zbudował sobie w PAŻP własne księstwo i nikogo nie słucha – mówi informator z PiS.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia...a-m-w.html

Nie wiem dlaczego dziesięć, bo widzę dziewięć, ale kopiuję bez ingerencji w treść.

Cytat:10 grzechów PiS – według Matczaka – które zmniejszyły szanse podejrzanych na sprawiedliwy proces w Polsce, to:

 1. uzależnienie prokuratury od władzy wykonawczej;
 2. wprowadzenie regulacji prawnych, które zezwalają na użycie w postępowaniu karnym dowodów zdobytych z naruszeniem prawa, co jest niezgodne z Konstytucją RP;
 3. paraliż Trybunału Konstytucyjnego, organu powołanego do kontroli konstytucyjności prawa, w tym do ochrony konstytucyjnych praw i wolności jednostki;
 4. uzależnienie KRS od władzy ustawodawczej oraz Ministra Sprawiedliwości;
 5. ryzyko pośredniego wpływania większości parlamentarnej na obsadę urzędów sędziowskich w wydziałach karnych sądów powszechnych;
 6. ryzyko wpływu przez władzę wykonawczą na powołanie składu Sądu Najwyższego, w szczególności Izby Dyscyplinarnej oraz Izby odpowiedzialnej za skargi nadzwyczajne;
 7. próby władzy wykonawczej (Ministerstwo Sprawiedliwości) wywierania nacisku na sędziów, w tym na sędziów dokonujących „rozproszonej kontroli konstytucyjności prawa”;
 8. politycznie motywowane powoływania oraz odwoływania prezesów oraz wiceprezesów sądów powszechnych;
 9. nękanie sędziów i wywoływanie „efektu mrożącego”, co dodatkowo skutkuje naruszeniem niezawisłości sądów.

https://oko.press/10-grzechow-pis-przeci...edliwosci/
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Swego czasu głośno było o dobrozmiennych porządkach w stadninie w Janowie Podlaskim

Tutaj jest filmik reklamujący (?) tegoroczną aukcję.
https://www.youtube.com/watch?time_conti...sAZb8o58IE

Oglądajcie zanim zdejmą. Jakiś gimnazjalista strasznie się musiał z tym w Widnows Movie Maker namęczyć.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.
Odpowiedz
DziadBorowy
Cytat:Swego czasu głośno było o dobrozmiennych porządkach w stadninie w Janowie Podlaskim Tutaj jest filmik reklamujący (?) tegoroczną aukcję. https://www.youtube.com/watch?time_conti...sAZb8o58IE
Jeżeli na aukcji będą sprzedawać wyłącznie liście z okolicznych drzew i krzewów to film można w sumie uznać za promocyjny. W każdym razie autor powinien w te pędy składać papiery do Polskiej Fundacji Narodowej. Szkoda, żeby taki talent się zmarnował.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Ale szajs.

Bardzo się starają żeby obniżyć wartość koni i stadniny. W końcu jakiś znajomek ministra kupi za bezcen.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
(29.05.2018, 23:20)Żarłak napisał(a): S A co jeśli PiS-iacy dwoją się i troją żeby stracić poparcie, a ciemny lud jak na złość nie przestaje ich popierać? Co jeśli PiS przez przypadek znalazło ciemną stronę Polski i teraz nie może się jej pozbyć?

Może ciemny lud miał dosyć bycia białym niewolnikiem we własnym kraju? Ile lat można wytrzymać brak jakichkolwiek zmian w każdym segmencie państwa? Powiedz matce, która dzięki dzięki 500+ może pomóc swoim dzieciom żeby głosowała na ludzi , którzy chcą odebrać chleb jej pociechą.
Odpowiedz
Rodzic niepotrafiący utrzymać własnego dziecka to chujowy rodzic. Nie bardzo wiem po co promować rozmnażanie się chujowych ludzi. Skoro nie dość, że taka osoba powołuje na świat dziecko, którego nie jest zdolna utrzymać i w dodatku nikt nie chce jej pomóc to znaczy, że coś tutaj jest mocno nie tak. W dzisiejszym systemie tam gdzie on nie domaga zawsze znajdują się ludzie gotowi pomóc. Zdaję sobie sprawę z konieczności istnienia jakiejś systemowej pomocy, ale proste dotowanie to czysta głupota.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(10.06.2018, 21:12)Galahad napisał(a): Rodzic niepotrafiący utrzymać własnego dziecka to chujowy rodzic. Nie bardzo wiem po co promować rozmnażanie się chujowych ludzi. Skoro nie dość, że taka osoba powołuje na świat dziecko, którego nie jest zdolna utrzymać i w dodatku nikt nie chce jej pomóc to znaczy, że coś tutaj jest mocno nie tak. W dzisiejsJa nie mówię o tym czy to jest dobre czy nie. Mówię tylko, że dla pewnej grupy ludzi głosowanie na PiS leży w ich żyzym systemie tam gdzie on nie domaga zawsze znajdują się ludzie gotowi pomóc. Zdaję sobie sprawę z konieczności istnienia jakiejś systemowej pomocy, ale proste dotowanie to czysta głupota.

Ja nie mówię o tym czy to jest dobre czy nie. Mówię tylko, że dla pewnej grupy ludzi głosowanie na PiS leży w ich żywotnym interesie. Wszystko zależy jakie kryteria się zastosuje. Dla Ciebie kryterium jest praworządność, język jakim posługuje się dana partia itp. Wporzo. Stosuj sobie takie kryteria jakie chcesz. Główna różnica polega na kryteriach. A każdy kieruje się jakimiś swoimi kryteriami. Dlatego nie może dojść do porozumienia. Jednocześnie obrażasz jakąś grupę ludzi. Bo są mniej zaradni od Ciebie? Powiem Ci że jeżeli umieszczasz takie posty to znaczy, że nic nie rozumiesz.
Odpowiedz
No ja rozumiem motywację. I nie pochwalam skutków jakie w efekcie wdrażania powstają. I fakt mogę niewiele rozumieć, ale wiem jedno. Większość beneficjentów nie potrzebuje żadnej pomocy bo i tak dali by sobie radę, natomiast jest to wygodne. I to nie jest wynik porozumienia tylko zwykłego przekupstwa. Usankcjonowanie wygodnictwa i lenistwa powiązane z promocją producentów nowego elektoratu podatnego na takie chwyty.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Cytat:Bombom
Powiedz matce, która dzięki dzięki 500+ może pomóc swoim dzieciom żeby głosowała na ludzi , którzy chcą odebrać chleb jej pociechą.

Powiedz całej reszcie, że im z kieszeni rozdziewiczysz -700.
Powiesz?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
A odkąd to mówi się poplecznikom, że są frajerami? Przecież nie po to tyle wysiłku zostało włożone we wciskanie kitu, by się otwarcie przyznawać, że zostali perfidnie wykorzystani Duży uśmiech

W podręczniku technik manipulacji jaki tutaj jakiś czas temu linkowałem była fenomenalna anegdota. Otóż na pewnym uniwersytecie w Stanach reklamował się facet prowadzący warsztaty medytacji. Opowiadał cuda. W skrócie - Wszystko można osiągnąć dzięki medytacji, nawet fruwać, lewitować. No i jeden z wykładowców poprosił swojego kolegę, logika, żeby argumentację rozparcelował i gościa ośmieszył. Efekt był taki, że po rozniesieniu bredni jogina zapisy na jego kurs... Wzrosły wielokrotnie. Gdy ludzie nie mogą zweryfikować informacji i pojawia się niepewność to będą brnąć w brednie pomimo, że najzwyczajniej w świecie widzą, że coś tu nie gra. Bo jak widać jakiś profit, nawet banalny w postaci poczucia robienia czegoś dobrego, stawania po stronie misiów koala i antykorpofajterów, to w stanie wskazującym na wykorzystanie, najzwyczajniej w świecie przeważy odczuwanie profitów nad nieprzyjemnym uczuciem bycia ciężkim frajerem. Przecież wyjść na głupka to nic przyjemnego. No i dopóki kompletnie nie pierdyknie ogrom bredni to każdy 'oświetlony' będzie się nogami zapierał przed prostym faktem, że dał się nabrać, albo po prostu nie sprawdził tego co napisano drobnym druczkiem. Albo w ogóle nic nie sprawdził.

Nie pozostaje nic innego jak stać z boku i patrzeć jak polityka oparta na ludzkim chciejstwie bankrutuje. Ciekawe kiedy pojawią się teksty typu: "ja wiedziałem, że tak bedzie!"? Jak masło znowu pójdzie w okolice dychy czy wcześniej.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(10.06.2018, 21:12)Galahad napisał(a): Rodzic niepotrafiący utrzymać własnego dziecka to chujowy rodzic. Nie bardzo wiem po co promować rozmnażanie się chujowych ludzi.

Mnie się wydaje, że przy innych obciążeniach podatkowych chujowy rodzic mógłby stać się dobrym rodzicem.

Czasami też wina leży po stronie kraju, w jakim się żyje. Czy w Wenezueli żyją sami chujowi rodzice? To są często raczej ludzie, którzy nic nie mogli poradzić na rządy Chaveza i Maduro i których sytuacja jest wypadkową działań tychże niedemokratycznych socjalistów.
Odpowiedz
Główną przyczyną pożarów jest 500+
http://telewizjarepublika.pl/kuriozalna-...66157.html
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

 - Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz
(10.06.2018, 20:52)bombom napisał(a): Może ciemny lud miał dosyć bycia białym niewolnikiem we własnym kraju? Ile lat można wytrzymać brak jakichkolwiek zmian w każdym segmencie państwa? Powiedz matce, która dzięki dzięki 500+ może pomóc swoim dzieciom żeby głosowała na ludzi , którzy chcą odebrać chleb jej pociechą.

Pod warunkiem, że ktoś faktycznie to przekupstwo chce ukrócić. Na razie to głównie PiS straszy, że "zabiorom" i w międzyczasie, nie wiedząc jak poprawić swoje wskaźniki rozdaje kolejne pieniądze, ale podobno nie daje ich dzieciom z domów dziecka, podobno nie daje ich niepełnosprawnym itd. Taka to jest pomoc z zakalcem wprost od Podłej Zmiany.


Ostatnio Premier Morawiecki narobił w gacie, bo okazało się, że prezes Sp. GetBack wysyłał do niego listy żeby wymusić pomoc w defraudowaniu pieniędzy. Miał to motywować dobrą współpracą w przeszłości kiedy to wcześniej wykradzionymi pieniędzmi sponsorował uroczyste szopki PiSowców.
Z kolei z innego frontu walki o dobrobyt Podłozmieńców nadeszły informacje o przeznaczeniu środków nowej fundacji Czartoryskich żeby finansować PodłąZmianę. Ci obrzydliwie aroganccy i bezczelni osobnicy z PiS-u przekroczyli wszelkie granice dotychczas znanych nadużyć.


A podobno też, MON pod skrzydłami Wielkiego Anulatora zaczął likwidować terenowe placówki ABW. Brawo Maciarenko! W dwa lat wyjebał generałów, uwalił przetargi, obniżył skuteczność ABW, SKW, ŻW, zniszczył reputację, wykradł pieniądze, zdezorganizował wojsko... Ten człowiek to największe nieszczęście jakie przytrafiło się RP po '89 r.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
(14.06.2018, 17:12)Żarłak napisał(a): A podobno też, MON pod skrzydłami Wielkiego Anulatora zaczął likwidować terenowe placówki ABW. Brawo Maciarenko! W dwa lat wyjebał generałów, uwalił przetargi, obniżył skuteczność ABW, SKW, ŻW, zniszczył reputację, wykradł pieniądze, zdezorganizował wojsko... Ten człowiek to największe nieszczęście jakie przytrafiło się RP po '89 r.

Przynajmniej pod jego rządami samoloty nie spadały.
Odpowiedz
Cytat:Przynajmniej pod jego rządami samoloty nie spadały.
Za to limuzyn się trochę rozjebało.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
(14.06.2018, 17:21)bombom napisał(a): Przynajmniej pod jego rządami samoloty nie spadały.


Bez związku. Rozumiem/ Jedyne co masz do zaoferowania to brak argumentów.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
(14.06.2018, 17:12)Żarłak napisał(a): Ostatnio Premier Morawiecki narobił w gacie, bo okazało się, że prezes Sp. GetBack wysyłał do niego listy żeby wymusić pomoc w defraudowaniu pieniędzy. Miał to motywować dobrą współpracą w przeszłości kiedy to wcześniej wykradzionymi pieniędzmi sponsorował uroczyste szopki PiSowców.

I dostał ową pomoc?
Czyli nie ma dojścia do rządu podobnego jakie były za Tuska. Ani pod śmietnikiem się z nim nikt nie spotkał. Ani rada gospodarcza przy premierze czy coś.
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

 - Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz
(15.06.2018, 19:21)Smok Eustachy napisał(a): Czyli nie ma dojścia do rządu podobnego jakie były za Tuska.

Takich jak za Tuska nie ma, bo nic nie wiadomo żeby za Tuska jakieś były, dlatego PiS będący przykładem patologicznej organizacji (na wielu płaszczyznach) próbuje przypisać innym własne przekręty, "grzeszki", złą wolę itp., itd.


Jedyne "niewinne" tłumaczenia jakie PiS może zastosować to mówienie, że ich skok na stołki poskutkował tym, że nieodpowiedzialne matoły nie potrafiły się rozeznać co się dzieje. PiS ma wybór: próbować to przemilczeć albo powiedzieć, że są za głupi na rządzenie. Ale i tak pozostaje jeszcze kwestia wyjaśnienia tego skandalu i chyba na pomoc PiS nie można tutaj liczyć. Można Smoku? Zapytaj kogo trzeba czy szykuje się jakaś nowa czystka w służbach z powodu ich kompromitacji.


Cytat:Jak pisała "Gazeta Wyborcza” upadająca spółka wkupywała się w łaski obecnej władzy i poprzez lobbystów starała się blokować ustawę o przedawnieniu długów. GetBack zarządzał większością rynku (85 proc.) przeterminowanych długów w Polsce. Wiarygodność spółki potwierdziła kontrolowana przez państwo Giełda Papierów Wartościowych. W 2018 r. wręczyła GetBackowi prestiżową nagrodę za "optymalne wykorzystanie możliwości rynków giełdowych” w 2017 r.

Komisja Nadzoru Finansowego, która powinna pilnować bezpieczeństwa transakcji spółek notowanych na giełdzie, wkroczyła dopiero w kwietniu 2018 r., zawieszając obrót akcjami na GPW. Wcześniej żadnej aktywności nie wykazały też ABW i CBA. – Wrażenie politycznego parasola ochronnego dawanego przez władze mogło paraliżować te instytucje – komentował szef klubu PO Sławomir Neumann.

http://natemat.pl/240923,o-co-chodzi-w-a...n-z-wladza
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości