Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
DziadBorowy
Cytat:A czy ten projekt nie zakłada również pogłębienia toru wodnego na podejściu do portu?
Pojęcia nie mam. Może nas jakichś dobrozmienny apologeta oświeci. Niemniej jednak w żadnym z newsów dotyczących przekopu Mierzei Wiślanej (być może przez nieuwagę) nie natknąłem się na informację o konieczności gruntownej przebudowy portu w Elblągu – wszystkie informacje przekazywane przez dobrozmienne źródła z jakimi miałem do czynienia zdają się sugerować, że już samo przekopanie Mierzei Wiślanej rozwiąże wszystkie problemy i nie tylko ożywi port w Elblągu, ale nawet pozwoli operować na Zalewie naszej Marynarce Wojennej. Zresztą, warto w tym kontekście przypomnieć, że choć maksymalna głębokość Zalewu Wiślanego po stronie polskiej to ok. 5m, to już średnia głębokość oscyluje wokół 2,7 metra, co dla statków o zanurzeniu rzędu 4 m może być już pewnym utrudnieniem.

Ps.
Czy ktoś w ogóle wie gdzie można na mapie znaleźć ten cały Nowy Świat?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
(Wczoraj, 16:14)Sofeicz napisał(a): Co do diabła z tymi Polakami? Nie czują dobrozmieństwa?

Wyjeżdżają, bo ciągle chujowo jest. Poznałem parę dni temu dwóch ludzi z twojego miasta, którzy całymi miesiącami pracują w delegacji przy składaniu mebli za 1700 na rękę (+ 30 zł dodatku delegacyjnego). Realia życia zwykłych ludzi z przeciętnego miasta to jest jakaś farsa i wegetacja.

A nasi politycy są popierdoleni, że ciągle nic z tym nie robią. I nie chodzi mi tu tylko o pisowców, ale przecież poprzednie rządy też nic nie robiły z ZUSem. A to ten ZUS jest właśnie najbardziej jebany i najbardziej dławi przedsiębiorczość.

Chociaż z drugiej strony nie ukrywam, że zjawisko emigracji wychodzi na dobre tym, którzy potrafią coś konkretnego i zostają w kraju. Coraz więcej roboty jest; człowiek już bywa wręcz rozchwytywany. I stawki idą w górę.
Między Wschodem a Zachodem odnajdziemy swoją drogę
---
Odpowiedz
(Wczoraj, 17:45)Dwa Litry Wody napisał(a): Ps.
Czy ktoś w ogóle wie gdzie można na mapie znaleźć ten cały Nowy Świat?

http://forsal.pl/transport/aktualnosci/a...ln-zl.html

Masz Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
(Wczoraj, 14:40)pilaster napisał(a): Akurat budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną to chyba jedyny sensowny pomysł PIS.

Batory przecie znanym PiSowcem był Uśmiech

Cytat:Za datę pierwszego pomysłu przekopania Mierzei Wiślanej podaje się rok 1577, kiedy to król Stefan Batory w związku z buntem Gdańska wobec Rzeczypospolitej wyszedł z pomysłem przebicia Mierzei Wiślanej pod Skowronkami. W tym celu wysłał kasztelana wiślickiego Mikołaja Firleja wraz z sekretarzem królewskim Piotrem Kłoczewskim. Po obejrzeniu terenu wyznaczyli właśnie wieś Skowronki jako miejsce nadające się na przekop i budowę portu. Po zawarciu porozumienia z Gdańskiem pomysł zarzucono.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości